papaja

K studio

Masáže

Účinky masáží a zdravotní doporučení

V naší uspěchané době toužíme také stále více po relaxaci a odpočinku, přitom máme řešení doslova v našich rukou. Lidské ruce mohou uklidňovat, konejšit a léčit naše bolesti i starosti. Masáž je považována za jednu z nejstarších a nejpřirozenějších způsobů léčby. Je tou nejpříjemnější metodou jak zlepšit celkový stav organizmu. K masáži se většinou používají přírodní pěstící oleje, které napomáhají k celkovému zlepšení a uvolnění svalů a organizmu.

Pokud si nejste jisti svým zdravotním stavem, požádejte svého lékaře, zda vám masáž doporučí.

Klasická masáž zad a šíje

Masáž se provádí na čisté pokožce regeneračním olejem v oblasti zad a šíje. Masáž je určena všem se ztuhlými svaly z pracovního zatížení nebo i sportovcům po náročném tréninku na uvolnění a prokrvení unavených svalů a celkové regeneraci.

Masáž lávovými kameny

Představte si teplo přicházející z vulkanických kamenů do ztuhlých svalů, kombinované s masáží. Teplo a speciální masážní techniky zbaví stresu a napětí, a dokonale uvolní tělo a mysl. Masáž s kameny výborně stimuluje krevní oběh a lymfatický systém.

Masáž lávovými kameny patří mezi jednu z nejpříjemnějších masáží vůbec. Svými účinky uspokojí i ty nejnáročnější klienty a pro své regenerační a relaxační účinky se především doporučuje klientům, kteří jsou pod neustálým tlakem a stresem. K této masáži se využívá speciálních lávových kamenů, které výborně akumulují teplo a výborně uvolňují celé tělo a mysl. Lávové kameny mají mimořádně silnou energetickou vibraci. Tato vlastnost je využívána na rozproudění energie v našem těle.

Pro zvýšení efektu je používáno exotických aromatických olejů, které umocňují pocit naprosté relaxace a uvolnění. Báječně si odpočinete a ještě dlouho po masáži budete cítit teplo.

Thajská olejová masáž

Tento typ masáže je blahodárný díky své technice. Masíruje se celé tělo od konečků prstů na nohou až po kořínky vlasů špičkovými oleji. Ty působí blahodárně nejen na pokožku,ale účinně odstraňuji napětí a ztuhlost svalů. Je to hluboce relaxační masáž,která příznivě působí nejen na mysl člověka.

Díky thajské masáži se posiluje imunita a člověk se cítí svěží a fit. Při pravidelných thajských masážích se zvyšuje obranyschopnost a organismus se dostává do rovnováhy. Masáž doporučuji v délce 1,5—2hodiny. Lze samozřejmě provádět i hodinovou variantu.

Lymfatické masáže

Lymfatický systém probíhá celým lidským tělem, opřádá téměř všechny tělní orgány (srdce, plíce, játra, ledviny, střeva atd.) Svou strukturou se podobá cévnímu systému. Základním úkolem lymfatického systému je odvádět z těla zplodiny výměny látkové, toxiny, současně zajišťuje tělní imunitu, neboli brání tělo proti pronikajícím mikroorganizmům. To je funkce lymfatických uzlin, které jsou v těle rozmístěné v jakýchsi „hnízdech” a likvidují bakterie, viry i rakovinné buňky.

Lymfatickým systémem protéká lymfa neboli tělní míza, jakýsi bílkovinný roztok s obsahem tuků, ale i zmiňovaných toxinů. Lymfatický systém tento roztok sbírá a prostřednictvím lymfatických kapilár, cév a kmenů odvádí do krve. V játrech a ledvinách se toxiny filtrují, aby pak přirozenou cestou odešly z těla ven.

Má to jeden háček. Zatímco krev je v těle poháněna srdcem, lymfatický systém ke své činnosti potřebuje činnost svalstva, tedy pohyb. Při nedostatku pohybu se tok lymfy v těle zpomaluje, lymfa se hromadí a odvádění toxinů vázne. Vznikají pak různé problémy — otoky končetin a v neposlední řadě nežádoucí celulitida.

Otoky i celulitida se dají řešit lymfatickými masážemi - lymfodrenážemi, a to jak manuálními pro jakoukoli část těla, tak přístrojovými pro dolní končetiny, hýždě a břicho. Celková manuální lymfodrenáž slouží k regeneraci a detoxikaci celého těla. Obecně se má za to, že manuální lymfodrenáže jsou účinnější, neboť citu lidské ruky se nevyrovná žádný přístroj. Terapeut zachytí na těle klienta i ty nejdrobnější asymetrie, a tam, kde je to nutné může hmaty zopakovat.

Manuální lymfodrenáž provádí terapeut většinou na suchou pokožku, dochází tak k většímu tření a účinek se prohlubuje. Dochází ke změně tlaku na kapilární stěnu a zlepšení výměny látek mezi krví a tkáněmi.
Je to příjemná jemná masážní technika, která zbaví tělo přebytečné vody a odpadních látek.

Thajská masáž nohou

Toto je velmi relaxační a harmonizující hodinová masáž chodidel a nohou. Doporučujeme jí všem, kteří mají zaměstnání náročné na nohy a mají pocit tzv. těžkých nohou. Pracujeme zde na energetických drahách chodidel a nohou až ke kolenům s olejem, který pomocí speciálních tahů vtíráme do pokožky a poté pomocí dřevěného kolíku stimulujeme akupresurní body na chodidle. Masáž navozuje pocit uvolnění a lehkosti nohou.